Badania:
USG Łódź piersi, tarczycy, jamy brzusznej arrow USG jamy brzusznej
USG jamy brzusznej
Ultrasonografia jamy brzusznej jest badaniem podstawowym i pierwszoplanowym w diagnostyce wielu ostrych i przewlekłych chorób jamy brzusznej i schorzeń ogólnoustrojowych. Jest badaniem bezpiecznym , wymagającym prostego przygotowania.

Narządami ocenianymi w badaniu są: wątroba, pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe, trzustka, śledziona, narządy miednicy mniejszej jak pęcherz moczowy, narządy rodne u kobiet i prostata u mężczyzn. Ocenie podlegają również naczynia krwionośne jamy brzusznej oraz węzły chłonne zaotrzewnowe. Nie sposób wymienić wskazań do przeprowadzenia takiego badania, trudno nawet powiedzieć kiedy nie jest ono konieczne. Łatwiej zatem uwzględniając jego bezpieczeństwo, stwierdzić, że zawsze warto taką diagnostykę przeprowadzić nawet u zdrowej osoby.
Badanie USG jamy brzusznej najlepiej wykonywać na czczo lub co najmniej 6 godzin bez jedzenia. Na 24 godziny przed badaniem nie należy spożywać produktów wzdymających i napojów gazowanych. Zaleca się aby pacjent podczas badania odczuwał parcie na mocz. Wypełnienie pęcherza moczowego jest warunkiem jego oceny i oceny pozostałych narządów miednicy mniejszej.

Rejestracja telefoniczna badań: tel. 792 180 009


Image
Zdjęcie przedstawia 19mm guza trzustki


śledziona
Zdjęcie przedstawia prawidłową śledzionę z pomiarem w osi długiej


Image
Zdjęcie guza trzustki


Image
Image
Oba zdjęcia przedstwiają wnękę wątroby z widocznymi żyłami wątrobowymi, również w prezentacji dopplerowskiej

 

KALMIA
Niepubliczny Zakład
Opieki Zdrowotnej
ul. Niska 11/15
92-332 Łódź

Dojazd do nas:
usg łódź dojazd

Rejestracja telefoniczna
792 180 009